12.15.2017

Krok za krokom ku digitalizácií dokumentov

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

Krok za krokom ku digitalizácií dokumentov

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

O digitalizácií dokumentov začíname počuť z každej strany. Medzi synonymá digitalizácie často radíme slová ako “ušetrená energia”, “ušetrený čas”, “ušetrené peniaze”. Predtým, ako sa však pustíme do výhod digitalizácie, pozrime sa na to, čo je to digitalizácia dokumentov.

Podľa dostupných štatistických údajov trvá spracovanie jednej papierovej faktúry cca 30 – 60 minút práce. Priemerný účtovník prejde 314 krokov, kým faktúru doručí na schválenie svojmu nadriadenému a následne sa s ňou vráti naspäť do svojej kancelárie. K tomuto procesu musíme tiež pripočítať čas potrebný na schválenie dokumentu, na jeho správne prepísanie do informačného systému vo firme, na jeho validáciu a v neposlednom rade na optickú kontrolu údajov.

Pri takomto čase vynaloženom na spracovanie 1 faktúry sa priam žiada digitálne riešenie. Vo Fitek-u vieme, že dnes chcú všetci všetko rýchlo, preto prinášame digitalizáciu faktúr a dokumentov pod jednou strechou.

Od prijatia faktúry, cez jej bezchybné naskenovanie, digitalizáciu až po jej odoslanie do Vášho informačného systému. Máte Pohodu? Fitek je s tým v Pohode. Účtujete v Krose? Bez problémov!

Už cez víkend si môžete prečítať o tom, prečo by ste mali digitalizovať dokumenty aj Vy!

digitalizacia-faktur-a-dokumentov

Fitek Group získala 50% srbskej spoločnosti New Image, ktorá ponúka riešenia elektronickej fakturácie a digitálnej tlače v Srbsku a Bosne a Hercegovine. Spoločnosť bude pôsobiť na nových trhoch pod názvom Fitek.

Čítaj viac

Napriek mnohým tvrdeniam, je podnikateľské prostredie čoraz viac komplikované. Pribúda zbytočných administratívnych povinností, ktoré sú ekonomicky a aj časovo náročné. Pri ich nesplnení pritom hrozia veľké sankcie.

Čítaj viac

Estónska technologická spoločnosť Fitek sa stala jediným partnerom Estónskej republiky pre riešenie správy faktúr.

Čítaj viac