15/12/2017

Krok za krokom ku digitalizácií dokumentov

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

Krok za krokom ku digitalizácií dokumentov

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

O digitalizácií dokumentov začíname počuť z každej strany. Medzi synonymá digitalizácie často radíme slová ako “ušetrená energia”, “ušetrený čas”, “ušetrené peniaze”. Predtým, ako sa však pustíme do výhod digitalizácie, pozrime sa na to, čo je to digitalizácia dokumentov.

Podľa dostupných štatistických údajov trvá spracovanie jednej papierovej faktúry cca 30 – 60 minút práce. Priemerný účtovník prejde 314 krokov, kým faktúru doručí na schválenie svojmu nadriadenému a následne sa s ňou vráti naspäť do svojej kancelárie. K tomuto procesu musíme tiež pripočítať čas potrebný na schválenie dokumentu, na jeho správne prepísanie do informačného systému vo firme, na jeho validáciu a v neposlednom rade na optickú kontrolu údajov.

Pri takomto čase vynaloženom na spracovanie 1 faktúry sa priam žiada digitálne riešenie. Vo Fitek-u vieme, že dnes chcú všetci všetko rýchlo, preto prinášame digitalizáciu faktúr a dokumentov pod jednou strechou.

Od prijatia faktúry, cez jej bezchybné naskenovanie, digitalizáciu až po jej odoslanie do Vášho informačného systému. Máte Pohodu? Fitek je s tým v Pohode. Účtujete v Krose? Bez problémov!

Už cez víkend si môžete prečítať o tom, prečo by ste mali digitalizovať dokumenty aj Vy!

digitalizacia-faktur-a-dokumentov

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac