20/03/2017

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Fitek v Lotyšsku – Edgars Strazds

Spoločnosť Fitek, líder na trhu procesov finančnej automatizácie v pobaltských štátoch, má nového generálneho riaditeľa v Lotyšsku– Edgarsa Strazdsa, ktorého doterajšia profesionálna kariéra bola spojená s bankovým sektorom.

Prezident skupiny Fitek, Mait Sooaru, hovorí: „V spoločnosti Fitek zažívame vzrušujúce obdobie – pomáhame našim zákazníkom pri prechode na plne digitálne finančné procesy. Nový generálny riaditeľ spoločnosti Fitek Lotyšsko, Edgars Strazds, má veľmi vyhovujúce vzdelanie pre prácu s našim tímom: pôsobil na niekoľkých vedúcich pozíciách v SEB, pozná technológiu, bankové a finančné procesy. A v neposlednom rade, je dobre známym lídrom.“

Edgars Strazds začal svoju bankovú kariéru v banke SEB v roku 2008, najprv na Oddelení podpory pre fyzické osoby a neskôr pôsobil ako account manager v oblasti korporátneho bankovníctva. Od januára 2011, Edgars Strazds zastával pozíciu manažéra pre poradenstvo bankovníctva pre veľkých firemných klientov v SEB, kde poskytoval finančné konzultácie najväčším korporátnym klientom. Počas rokov práce v SEB vykonával manažérske úlohy pri zavádzaní meny euro ako aj nedávno počas prechodu banky na novú platformu riadenia procesov, čo zahŕňalo aj spustenie novej Internetovej banky SEB.

Edgars Strazds hovorí, že je rád, že sa mohol pridať do tímu spoločnosti Fitek: „Sektor finančných technológií je pre mňa lákavou výzvou. Moje predtým získané skúsenosti v bankovom sektore pomôžu posilniť aktuálnu pozíciu spoločnosti a zvýšiť náš trhový podiel. Myslím si, že riešenia automatizácie finančných procesov ešte stále nedosiahli svoj plný potenciál v Lotyšsku. Preto existuje priestor pre rast a nachádzanie riešení, ktoré dokážu uspokojiť potreby každého zainteresovaného subjektu. Navyše, som skutočne šťastný, že som sa stal súčasťou tímu, ktorý dokáže neprestajne preukazovať to, že je najlepším vo svojom odbore.“

Už dve desaťročia sú kvalita, profesionalita a skúsenosti tými hodnotami, ktoré vystihujú spoločnosť Fitek v sektore finančných technológií. Teraz je čas chopiť sa nových príležitostí a spoločnosť Fitek bude čeliť novým výzvam – implementácii novovytvorenej obchodnej stratégie a rozširovaniu a posilňovaniu aktivít v pobaltských krajinách ako aj mimo nich. Nedávne legislatívne zmeny ako aj rýchly technologický rast spôsobili to, že došlo k značným zmenám, ktoré predstavujú nové príležitosti v podnikateľskom sektore služieb, ktoré poskytuje spoločnosť Fitek.

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac