03.20.2017

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Fitek v Lotyšsku – Edgars Strazds

Spoločnosť Fitek, líder na trhu procesov finančnej automatizácie v pobaltských štátoch, má nového generálneho riaditeľa v Lotyšsku– Edgarsa Strazdsa, ktorého doterajšia profesionálna kariéra bola spojená s bankovým sektorom.

Prezident skupiny Fitek, Mait Sooaru, hovorí: „V spoločnosti Fitek zažívame vzrušujúce obdobie – pomáhame našim zákazníkom pri prechode na plne digitálne finančné procesy. Nový generálny riaditeľ spoločnosti Fitek Lotyšsko, Edgars Strazds, má veľmi vyhovujúce vzdelanie pre prácu s našim tímom: pôsobil na niekoľkých vedúcich pozíciách v SEB, pozná technológiu, bankové a finančné procesy. A v neposlednom rade, je dobre známym lídrom.“

Edgars Strazds začal svoju bankovú kariéru v banke SEB v roku 2008, najprv na Oddelení podpory pre fyzické osoby a neskôr pôsobil ako account manager v oblasti korporátneho bankovníctva. Od januára 2011, Edgars Strazds zastával pozíciu manažéra pre poradenstvo bankovníctva pre veľkých firemných klientov v SEB, kde poskytoval finančné konzultácie najväčším korporátnym klientom. Počas rokov práce v SEB vykonával manažérske úlohy pri zavádzaní meny euro ako aj nedávno počas prechodu banky na novú platformu riadenia procesov, čo zahŕňalo aj spustenie novej Internetovej banky SEB.

Edgars Strazds hovorí, že je rád, že sa mohol pridať do tímu spoločnosti Fitek: „Sektor finančných technológií je pre mňa lákavou výzvou. Moje predtým získané skúsenosti v bankovom sektore pomôžu posilniť aktuálnu pozíciu spoločnosti a zvýšiť náš trhový podiel. Myslím si, že riešenia automatizácie finančných procesov ešte stále nedosiahli svoj plný potenciál v Lotyšsku. Preto existuje priestor pre rast a nachádzanie riešení, ktoré dokážu uspokojiť potreby každého zainteresovaného subjektu. Navyše, som skutočne šťastný, že som sa stal súčasťou tímu, ktorý dokáže neprestajne preukazovať to, že je najlepším vo svojom odbore.“

Už dve desaťročia sú kvalita, profesionalita a skúsenosti tými hodnotami, ktoré vystihujú spoločnosť Fitek v sektore finančných technológií. Teraz je čas chopiť sa nových príležitostí a spoločnosť Fitek bude čeliť novým výzvam – implementácii novovytvorenej obchodnej stratégie a rozširovaniu a posilňovaniu aktivít v pobaltských krajinách ako aj mimo nich. Nedávne legislatívne zmeny ako aj rýchly technologický rast spôsobili to, že došlo k značným zmenám, ktoré predstavujú nové príležitosti v podnikateľskom sektore služieb, ktoré poskytuje spoločnosť Fitek.

Espo, Fínsko, 10. Októbra 2018 - Priekopník v oblasti automatizácie finančných procesov v strednej Európe, spoločnosť Fitek, zastreší po novom na Slovensku a v okolitých krajinách automatizované riešenia Basware, svetového lídra v oblasti služieb source-to-pay, elektronickej fakturácie a inovatívnych finančných služieb. Partnerstvo podpísali 10. októbra.

Čítaj viac

Fitek Group získala 50% srbskej spoločnosti New Image, ktorá ponúka riešenia elektronickej fakturácie a digitálnej tlače v Srbsku a Bosne a Hercegovine. Spoločnosť bude pôsobiť na nových trhoch pod názvom Fitek.

Čítaj viac

Napriek mnohým tvrdeniam, je podnikateľské prostredie čoraz viac komplikované. Pribúda zbytočných administratívnych povinností, ktoré sú ekonomicky a aj časovo náročné. Pri ich nesplnení pritom hrozia veľké sankcie.

Čítaj viac