20/03/2018

Skupina Fitek expanduje do nových európskych krajín

Fitek Group získala 50% srbskej spoločnosti New Image, ktorá ponúka riešenia elektronickej fakturácie a digitálnej tlače v Srbsku a Bosne a Hercegovine. Spoločnosť bude pôsobiť na nových trhoch pod názvom Fitek.

Partnerstvo umožňuje zákazníkom spoločnosti Fitek v pobaltských štátoch pristupovať k produktom spoločnosti New Image a zároveň produkty spoločnosti Fitek získajú vstup do Srbska a Bosny a Hercegoviny a na exportné trhy Čiernej Hory, Macedónska a Chorvátska.

 

Kaur Lohk, člen skupiny Fitek Group: „Získali sme podiel v spoločnosti New Image v Srbsku, aby sme rozšírili prítomnosť spoločnosti Fitek v Európe a zúčastňujeme sa na modernom podnikaní, ktoré ponúka služby odosielania faktúr na Balkáne, zhromažďuje všetky informácie o fakturácii a posiela elektronické faktúry v digitálnych aj analógových kanáloch. „

 

Generálny riaditeľ spoločnosti New Image, hovorí, že jeho klienti budú mať prospech z histórie spoločnosti Fitek vo verejnom sektore, telekomunikáciách, službách a bankovníctve. „Budeme tiež ponúkať platformu FitekIn,“ hovorí generálny riaditeľ, „a plnohodnotné riešenia pre nákupné faktúry, ktoré výrazne znižujú manuálnu prácu účtovníkov. Ak zrýchľujete finančné transakcie, znižujete náklady na podnikanie a Váš finančný tím sa môže zamerať na zásadnejšie problémy. „

 

Fitek a New Image majú dobrú pozíciu na použitie smernice Európskej únie 2014/55 / ​​EN, ktorá stanovuje, že všetky podniky EÚ zapojené do verejných súťaží by mali byť pripravené na elektronickú fakturáciu do novembra 2018. Keďže Srbsko smeruje k členstvu v EÚ , produkty Fitek a New Image pomôžu svojim klientom splniť štandardy EÚ pre rýchlosť a transparentnosť transakcií.

 

„Estónska vláda už používa na spracovanie svojich faktúr riešenie od spoločnosti  Fitek pre nákupné faktúry,“ poznamenáva Lohk. „Chceme rovnaké služby ponúknuť aj vládam týchto nových trhov.“

Skupina Fitek teraz pôsobí v Estónsku, Lotyšsku, Litve, na Slovensku, v Srbsku a Bosne a Hercegovine a poskytuje svoje služby v 11 krajinách. Skupina zamestnáva 240 ľudí s ročným obratom viac ako 20 miliónov eur.

 

 

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac