03.20.2018

Skupina Fitek expanduje do nových európskych krajín

Fitek Group získala 50% srbskej spoločnosti New Image, ktorá ponúka riešenia elektronickej fakturácie a digitálnej tlače v Srbsku a Bosne a Hercegovine. Spoločnosť bude pôsobiť na nových trhoch pod názvom Fitek.

Partnerstvo umožňuje zákazníkom spoločnosti Fitek v pobaltských štátoch pristupovať k produktom spoločnosti New Image a zároveň produkty spoločnosti Fitek získajú vstup do Srbska a Bosny a Hercegoviny a na exportné trhy Čiernej Hory, Macedónska a Chorvátska.

 

Kaur Lohk, člen skupiny Fitek Group: „Získali sme podiel v spoločnosti New Image v Srbsku, aby sme rozšírili prítomnosť spoločnosti Fitek v Európe a zúčastňujeme sa na modernom podnikaní, ktoré ponúka služby odosielania faktúr na Balkáne, zhromažďuje všetky informácie o fakturácii a posiela elektronické faktúry v digitálnych aj analógových kanáloch. „

 

Generálny riaditeľ spoločnosti New Image, hovorí, že jeho klienti budú mať prospech z histórie spoločnosti Fitek vo verejnom sektore, telekomunikáciách, službách a bankovníctve. „Budeme tiež ponúkať platformu FitekIn,“ hovorí generálny riaditeľ, „a plnohodnotné riešenia pre nákupné faktúry, ktoré výrazne znižujú manuálnu prácu účtovníkov. Ak zrýchľujete finančné transakcie, znižujete náklady na podnikanie a Váš finančný tím sa môže zamerať na zásadnejšie problémy. „

 

Fitek a New Image majú dobrú pozíciu na použitie smernice Európskej únie 2014/55 / ​​EN, ktorá stanovuje, že všetky podniky EÚ zapojené do verejných súťaží by mali byť pripravené na elektronickú fakturáciu do novembra 2018. Keďže Srbsko smeruje k členstvu v EÚ , produkty Fitek a New Image pomôžu svojim klientom splniť štandardy EÚ pre rýchlosť a transparentnosť transakcií.

 

„Estónska vláda už používa na spracovanie svojich faktúr riešenie od spoločnosti  Fitek pre nákupné faktúry,“ poznamenáva Lohk. „Chceme rovnaké služby ponúknuť aj vládam týchto nových trhov.“

Skupina Fitek teraz pôsobí v Estónsku, Lotyšsku, Litve, na Slovensku, v Srbsku a Bosne a Hercegovine a poskytuje svoje služby v 11 krajinách. Skupina zamestnáva 240 ľudí s ročným obratom viac ako 20 miliónov eur.

 

 

Espo, Fínsko, 10. Októbra 2018 - Priekopník v oblasti automatizácie finančných procesov v strednej Európe, spoločnosť Fitek, zastreší po novom na Slovensku a v okolitých krajinách automatizované riešenia Basware, svetového lídra v oblasti služieb source-to-pay, elektronickej fakturácie a inovatívnych finančných služieb. Partnerstvo podpísali 10. októbra.

Čítaj viac

Napriek mnohým tvrdeniam, je podnikateľské prostredie čoraz viac komplikované. Pribúda zbytočných administratívnych povinností, ktoré sú ekonomicky a aj časovo náročné. Pri ich nesplnení pritom hrozia veľké sankcie.

Čítaj viac

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

Čítaj viac