03.02.2017

Spoločnosť Fitek expanduje v Európe

Skupina Fitek získala akciový podiel v slovenskej technologickej spoločnosti SmartPost. Toto je ďalším krokom v plánoch expanzie skupiny Fitek. Spoločnosť Fitek už exportuje svoje služby do krajín Škandinávie, Nemecka a Poľska. Nadobudnutím podielu v spoločnosti SmartPost sa domáci trh spoločnosti Fitek rozširuje aj na Slovensko. Zakúpená spoločnosť sa premenuje na Fitek.

Mait Sooaru, prezident skupiny Fitek: „Slovensko je pre nás ďalším krokom v Európe. Poskytuje nám to potenciál pre rast ďalej, do Českej republiky, Rakúska a Maďarska. Slovensko, s počtom obyvateľov 5 a pol milióna, je rýchlo sa rozvíjajúcim trhom, kde ešte strojom čitateľné e-faktúry nie sú rozšírené. Sme rastúcou spoločnosťou v oblasti finančných technológií a pionierom v oblasti e-faktúr v pobaltských krajinách, takže dokážeme preniesť naše skúsenosti do ostatných európskych krajín. Už niekoľko slovenských spoločností vyjadrilo záujem o aktuálne riešenia pre faktúry, ktoré dodáva spoločnosť Fitek.“

SmartPost je rýchlo rastúcim prevádzkovateľom fakturácie na Slovensku s ročným obratom vo výške jeden milión eur v roku 2016. Spoločnosť zamestnáva pätnásť ľudí a má klientov, medzi ktorých patria finančné inštitúcie, poskytovatelia infraštruktúrnych služieb a telekomunikačné spoločnosti.

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

Čítaj viac

Estónska technologická spoločnosť Fitek sa stala jediným partnerom Estónskej republiky pre riešenie správy faktúr.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek, líder na trhu procesov finančnej automatizácie v pobaltských štátoch, má nového generálneho riaditeľa v Lotyšsku– Edgarsa Strazdsa, ktorého doterajšia profesionálna kariéra bola spojená s bankovým sektorom.

Čítaj viac