02/03/2017

Spoločnosť Fitek expanduje v Európe

Skupina Fitek získala akciový podiel v slovenskej technologickej spoločnosti SmartPost. Toto je ďalším krokom v plánoch expanzie skupiny Fitek. Spoločnosť Fitek už exportuje svoje služby do krajín Škandinávie, Nemecka a Poľska. Nadobudnutím podielu v spoločnosti SmartPost sa domáci trh spoločnosti Fitek rozširuje aj na Slovensko. Zakúpená spoločnosť sa premenuje na Fitek.

Mait Sooaru, prezident skupiny Fitek: „Slovensko je pre nás ďalším krokom v Európe. Poskytuje nám to potenciál pre rast ďalej, do Českej republiky, Rakúska a Maďarska. Slovensko, s počtom obyvateľov 5 a pol milióna, je rýchlo sa rozvíjajúcim trhom, kde ešte strojom čitateľné e-faktúry nie sú rozšírené. Sme rastúcou spoločnosťou v oblasti finančných technológií a pionierom v oblasti e-faktúr v pobaltských krajinách, takže dokážeme preniesť naše skúsenosti do ostatných európskych krajín. Už niekoľko slovenských spoločností vyjadrilo záujem o aktuálne riešenia pre faktúry, ktoré dodáva spoločnosť Fitek.“

SmartPost je rýchlo rastúcim prevádzkovateľom fakturácie na Slovensku s ročným obratom vo výške jeden milión eur v roku 2016. Spoločnosť zamestnáva pätnásť ľudí a má klientov, medzi ktorých patria finančné inštitúcie, poskytovatelia infraštruktúrnych služieb a telekomunikačné spoločnosti.

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac