26/06/2017

Spoločnosť Fitek je výhradným partnerom Estónskej republiky pre správu faktúr

Estónska technologická spoločnosť Fitek sa stala jediným partnerom Estónskej republiky pre riešenie správy faktúr.

Od 20. júna prevzala spoločnosť Fitek zodpovednosť za spracovanie prichádzajúcich a odchádzajúcich faktúr estónskych štátnych inštitúcií. „Sme veľmi hrdí na to, že estónska vláda využíva novú generáciu nášho mobilného webového fakturačného systému,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Fitek Karl-Eric Schneider. „Náš systém je plne integrovaný do účtovného programu SAP, ktorý používajú štátne inštitúcie. Tisíce štátnych zamestnancov sú odteraz schopní overiť a potvrdiť faktúry iba jedným pohybom na ich telefónoch.“

Riešenie firmy Fitek sa zavádza v rôznych štátnych inštitúciách, od Najvyššieho súdu a Ministerstva zahraničných vecí, až po baletnú školu v Tallinne.

V estónskom verejnom sektore budú papierové faktúry čoskoro zastaralé. Štátne inštitúcie každoročne spracovávajú približne 400 000 faktúr. Úlohou spoločnosti Fitek je digitalizovať faktúry tak, aby boli strojovo čitateľné, eliminovať potrebu manuálneho spracovania a ušetriť hodiny ľudskej práce. Riešenia Fiteku taktiež zosúlaďujú estónsku vládu so smernicou EÚ, ktorá zaväzuje inštitúcie verejného sektora prijať elektronickú fakturáciu.

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac