06.26.2017

Spoločnosť Fitek je výhradným partnerom Estónskej republiky pre správu faktúr

Estónska technologická spoločnosť Fitek sa stala jediným partnerom Estónskej republiky pre riešenie správy faktúr.

Od 20. júna prevzala spoločnosť Fitek zodpovednosť za spracovanie prichádzajúcich a odchádzajúcich faktúr estónskych štátnych inštitúcií. „Sme veľmi hrdí na to, že estónska vláda využíva novú generáciu nášho mobilného webového fakturačného systému,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Fitek Karl-Eric Schneider. „Náš systém je plne integrovaný do účtovného programu SAP, ktorý používajú štátne inštitúcie. Tisíce štátnych zamestnancov sú odteraz schopní overiť a potvrdiť faktúry iba jedným pohybom na ich telefónoch.“

Riešenie firmy Fitek sa zavádza v rôznych štátnych inštitúciách, od Najvyššieho súdu a Ministerstva zahraničných vecí, až po baletnú školu v Tallinne.

V estónskom verejnom sektore budú papierové faktúry čoskoro zastaralé. Štátne inštitúcie každoročne spracovávajú približne 400 000 faktúr. Úlohou spoločnosti Fitek je digitalizovať faktúry tak, aby boli strojovo čitateľné, eliminovať potrebu manuálneho spracovania a ušetriť hodiny ľudskej práce. Riešenia Fiteku taktiež zosúlaďujú estónsku vládu so smernicou EÚ, ktorá zaväzuje inštitúcie verejného sektora prijať elektronickú fakturáciu.

Espo, Fínsko, 10. Októbra 2018 - Priekopník v oblasti automatizácie finančných procesov v strednej Európe, spoločnosť Fitek, zastreší po novom na Slovensku a v okolitých krajinách automatizované riešenia Basware, svetového lídra v oblasti služieb source-to-pay, elektronickej fakturácie a inovatívnych finančných služieb. Partnerstvo podpísali 10. októbra.

Čítaj viac

Fitek Group získala 50% srbskej spoločnosti New Image, ktorá ponúka riešenia elektronickej fakturácie a digitálnej tlače v Srbsku a Bosne a Hercegovine. Spoločnosť bude pôsobiť na nových trhoch pod názvom Fitek.

Čítaj viac

Napriek mnohým tvrdeniam, je podnikateľské prostredie čoraz viac komplikované. Pribúda zbytočných administratívnych povinností, ktoré sú ekonomicky a aj časovo náročné. Pri ich nesplnení pritom hrozia veľké sankcie.

Čítaj viac