06.26.2017

Spoločnosť Fitek je výhradným partnerom Estónskej republiky pre správu faktúr

Estónska technologická spoločnosť Fitek sa stala jediným partnerom Estónskej republiky pre riešenie správy faktúr.

Od 20. júna prevzala spoločnosť Fitek zodpovednosť za spracovanie prichádzajúcich a odchádzajúcich faktúr estónskych štátnych inštitúcií. „Sme veľmi hrdí na to, že estónska vláda využíva novú generáciu nášho mobilného webového fakturačného systému,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Fitek Karl-Eric Schneider. „Náš systém je plne integrovaný do účtovného programu SAP, ktorý používajú štátne inštitúcie. Tisíce štátnych zamestnancov sú odteraz schopní overiť a potvrdiť faktúry iba jedným pohybom na ich telefónoch.“

Riešenie firmy Fitek sa zavádza v rôznych štátnych inštitúciách, od Najvyššieho súdu a Ministerstva zahraničných vecí, až po baletnú školu v Tallinne.

V estónskom verejnom sektore budú papierové faktúry čoskoro zastaralé. Štátne inštitúcie každoročne spracovávajú približne 400 000 faktúr. Úlohou spoločnosti Fitek je digitalizovať faktúry tak, aby boli strojovo čitateľné, eliminovať potrebu manuálneho spracovania a ušetriť hodiny ľudskej práce. Riešenia Fiteku taktiež zosúlaďujú estónsku vládu so smernicou EÚ, ktorá zaväzuje inštitúcie verejného sektora prijať elektronickú fakturáciu.

Čo je to digitalizácia dokumentov? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom bezpapierová kancelária? Ušetríme čas a energiu digitalizáciou dokumentov?

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek, líder na trhu procesov finančnej automatizácie v pobaltských štátoch, má nového generálneho riaditeľa v Lotyšsku– Edgarsa Strazdsa, ktorého doterajšia profesionálna kariéra bola spojená s bankovým sektorom.

Čítaj viac

Skupina Fitek získala akciový podiel v slovenskej technologickej spoločnosti SmartPost. Toto je ďalším krokom v plánoch expanzie skupiny Fitek. Spoločnosť Fitek už exportuje svoje služby do krajín Škandinávie, Nemecka a Poľska. Nadobudnutím podielu v spoločnosti SmartPost sa domáci trh spoločnosti Fitek rozširuje aj na Slovensko. Zakúpená spoločnosť sa premenuje na Fitek.

Čítaj viac