20/02/2017

Spoločnosť Fitek prichádza s paneurópskym riešením pre e-fakturáciu

Spoločnosť Fitek poskytujúca finančné technologické služby bude prvým prevádzkovateľom, ktorý ponúka služby pre e-fakturáciu v rámci celej Európy v pobaltských krajinách od 15. januára.

Spoločnosť Fitek vstúpila do Paneurópskej siete pre elektronické dokumenty a e-fakturáciu PEPPOL (Pan-European Public Procurement Online). Od 15. januára 2017 môžu klienti spoločnosti Fitek v Estónsku, Lotyšsku a Litve posielať a prijímať európske e-faktúry.

Karl-Eric Schneider, prezident spoločnosti Fitek Estónsko: „Spoločnosti Fitek sa často pýtali, či poskytujeme službu pre výmenu e-faktúr s európskymi spoločnosťami. Od 15. januára to je možné. Budeme prvý v pobaltských krajinách, ktorí budú poskytovať služby príjmu a zasielania e-faktúr z a do Európy. Existuje mnoho spoločností v Európe, ktoré hovoria, že ak nám chcete poslať faktúru, pošlite prosím e-faktúru a my chceme byť na čele tejto aktivity v tejto oblasti zavádzania priekopníckych e-služieb.“

„Smernica č. 2014/55/EÚ Európskeho parlamentu a Rady tiež stanovuje, že požiadavky smernice týkajúce sa e-fakturácie v spoločnostiach a orgánoch verenej správy musia členské štáty splniť do novembra 2018. Spoločnosť Fitek dokáže splniť tieto požiadavky,“ hovorí Karl-Eric Schneider.

PEPPOL (Pan-European Public Procurement On-Line) predstavuje celoeurópske prostredie pre výmenu elektronických dokumentov. K jeho funkciám patrí podpora a zjednodušovanie paneurópskej e-fakturácie. Toto prostredie financuje Európsky výbor a 18 štátnych inštitúcií.

PEPPOL je európskou platformou pre výmenu faktúr, do ktorej sa doteraz zapojilo 160 000 spoločností prostredníctvom ich prevádzkovateľov. Viac informácií nájdete na: www.peppol.eu.  Smernica č. 2014/55/EÚ uvádza, že najvyššie možné prínosy e-fakturácie sa dajú dosiahnuť ak budú tvorba, zasielanie, odosielanie, príjem a spracovanie faktúr plne automatizované. Preto je v súlade s európskou normou pre e-fakturáciu len forma strojom čitateľných faktúr, ktoré príjemca môže automaticky a digitálne spracovať. Na účely tejto smernice by sa jednoduchý obrazový súbor nemal považovať za e-faktúru.

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac