01/08/2019

Spoločnosť Fitek spúšťa európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com

Spoločnosť Fitek spustila európsky portál elektronických faktúr InvoiceGate.com, ktorý umožňuje malým a stredným spoločnostiam jednoducho a prehľadne odosielať a prijímať elektronické faktúry. Portál elektronických faktúr predstavuje technologicky pokročilú platformu s moderným vzhľadom. Platforma umožňuje používateľovi odosielať a prijímať elektronické faktúry lokálne a cez európsku sieť PEPPOL. Portál elektronických faktúr sa spustil v Estónsku v júni 2019.

Mait Sooaru, riaditeľ spoločnosti Fitek Group, povedal: „Zjednodušili sme odosielanie a prijímanie elektronických faktúr pre každú spoločnosť. Začali sme v Estónsku a následne posúvame svoju činnosť do ostatných Pobaltských štátov a následne do severnej a strednej Európy. Naším cieľom je v rámci roka pokryť väčšinu Európy a posilniť povedomie o portáli InvoiceGate.com.“

Vývoj tohto inovatívneho prostredia je rozsiahly a zameraný širokospektrálne na zákazníkov z Európy. Projekt uznala aj Európska únia a obdržal prestížny grant CEF (Connecting Europe Facility), ktorý je kľúčovým nástrojom financovania v EÚ na podporu rastu, pracovných miest a konkurencieschopnosti v rámci cieľovej investície do infraštruktúry. Žiadosť spoločnosti Fitek bola jediným úspešným projektom tohto druhu.

CEF

CEF financuje projekty, ktoré vytvárajú nové spojenia v európskych energetických, prepravných a digitálnych sieťach. Jeho cieľom je dosiahnuť, aby sa európska ekonomika stala šetrnejšou na životné prostredie prostredníctvom rôznych udržateľných režimov prepravy, rýchlych širokopásmových spojení a podpory pre obnoviteľnú energiu v rámci stratégie Európa 2020.

Spoločnosť Fitek Group

Spoločnosť Fitek Group je spoločnosťou poskytujúcou technologické riešenia v oblasti finančníctva, ktorá pôsobí v Estónsku, Lotyšsku, Litve, Veľkej Británií, na Slovensku, Srbsku a v Bosne a Hercegovine. Spoločnosť Fitek Group je súčasťou belgickej spoločnosti Unified Post. Spoločnosť Fitek Group zamestnáva 280 ľudí a jej obrat za rok 2018 bol 21,5 milióna eur.

Spoločnosť Fitek Group, vedúci poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie v baltických a európskych krajinách, sa zúčastní na najdôležitejšom podujatí roka pre vedúce spoločnosti vo finančnom sektore na podujatí CFO Forum na Slovensku. Podujatie bude svojím spôsobom interaktívne a bude spájať jedinečné príbehy, talk show, diskusie prednášajúcich a inšpiratívne prezentácie. Spoločnosť Fitek sa podujatia zúčastní ako jeho zlatý partner a ako aj jedna zo spoločností, ktoré budú na podujatí prednášať.

Čítaj viac

Popredný poskytovateľ riešení v oblasti finančných technológií a elektronickej fakturácie na Pobaltí a v Európe, skupina Fitek Group, sa zúčastní najväčšieho podujatia zameraného na finančné technológie v Európe s názvom Money 20/20 Europe, ktorá sa koná od 3. do 5. júna 2019 v Amsterdame v Holandsku. Money 20/20 je miesto, kde sa stretávajú kolegovia z oblasti platieb, finančných technológií a finančných služieb a kde spoločne tvoria budúcnosť služieb z oblasti finančného priemyslu.

Čítaj viac

Správa spoločnosti Billentis Cesta elektronickej fakturácie 2019 – 2025 vydaná 21. mája 2019 obsahuje informácie týkajúce sa globálnych trendov v oblasti elektronickej fakturácie, prispôsobenia, analýzy a štatistiky, skúma nové technológie a upozorňuje na oblasti zamerania rozvoja.

Čítaj viac